Slide 1
Slide Two
Slide Three
previous arrow
next arrow

Zemřel bratr Vladislav Koutek

S politováním oznamujeme, že nás nečekaně a navždy opustil bratr Vladislav Koutek.

 

Láďa byl dlouholetým velitelem našeho sboru a vedoucím mládeže. Vychoval řadu z nás, mladších. Práci u hasičů obětoval mnoho volného času a hasičina byla pro něho nadevše. Vždy se obětoval pro sbor, byl velmi pracovitý a hlavně platný až do posledních chvil. Když se rozdávala práce, tak vždy sám řekl: "Já to zajistím" a nikdy neodmítl pomoc. Jeho odchod nás, co jsme ho znali a měli ho rádi, hluboce zasáhl.

Čest jeho památce. Láďo děkujeme za všechno.

Lada_Koutek_umrti.jpg

 

Bratr Vladislav Koutek – velitel SDH Rovensku pod Troskami se narodil 24. února 1940. Již od dětských let byl členem žákovského družstva při Sboru dobrovolných hasičů v Rovensku pod Troskami. Hasičská činnost a pomáhat druhým, se stala jeho srdeční záležitostí. Již jako starší mladý hasič pomáhal při výchově mladé generace, kterou neopustil až do posledních dnů. Jeho kladný vztah k mládeži byl oceněn medailí „Za zásluhy a výchovu“.

Členem Sboru dobrovolných hasičů se stal roku 1959 a v roce 1963 byl zvolen do výboru dobrovolných hasičů.Téměř 38 let byl velitelem SDH, 30 let okrskovým velitelem a dlouholetým členem štábu výcviku při Okresním sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a vedoucí mládeže. Mohli jste se s ním setkat ve funkci rozhodčího na různých soutěžích, okrskem počínaje, ale i na mistrovství republiky. Nechyběl při pořádání hasičských plesů, výstavbě hasičské zbrojnice, brigádách, propagaci hasičské činnosti pro mládež, ale i pro občany.

Je držitelem mnoha svazových vyznamenáních. Od Čestného uznání sboru, okresu, kraje, medailí – Za příkladnou práci, Za zásluhy, Svatého Floriana, Za mimořádné zásluhy a Věrnostní za 50 let jeho aktivní činnosti. I ve svých letech byl členem soutěžního družstva, jak říkal starých pánů, v požárním útoku. Byl zakladatelem nyní již pravidelných soutěží – Memoriálu Jaroslava Groha pro mládež a Poháru města Rovenska pod Troskami pro dospělé v hasičském útoku.

V našich srdcích zůstane jako obětavý hasič, na kterého budeme vzpomínat s láskou a úctou.

 

Čest jeho památce

 

Koutek_parte.jpg