Slide 1
Slide Two
Slide Three
previous arrow
next arrow

Požár slámy v Troskovicích

V pondělí 16. srpna 2010 byl v 16:35 hodin na tísňovou linku 112 ohlášen požár stohu slámy v Troskovicích. Operační středisko na místo vyslalo 2 jednotky profesionálních hasičů HZS LK ze stanic Turnov a Semily v počtu 11 hasičů se třemi cisternovými automobilovými stříkačkami a protiplynovým automobilem a 7 jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Troskovice, Rovensko pod Troskami, Hrubá Skála, Karlovice, Turnov Lomnice nad Popelkou a Sobotka (Královéhradecký kraj) v celkovém počtu 45 hasičů se čtyřmi dopravními automobily a šesti cisternovými automobilovými stříkačkami. Hasiči se po provedeném průzkumu zaměřili na ochranu blízko stojících kravínů a velitel zásahu povolal prostřednictvím operačního střediska majitele objektu, aby prováděl rozebírání stohu. Postupně odvážené balíky slámy hasiči na volném prostranství dohašovali. V 02:00 hodin v úterý ráno byla na místě ponechána místní dobrovolná jednotka a ostatní hasiči se vrátili na své základny.

Na likvidaci požáru bylo nasazeno 8 vodních proudů. Na rybníku Vidlák bylo zřízeno čerpací stanoviště a voda byla na požářiště dopravována cisternami. Jako příčina požáru byla stanovena hra dětí. Oheň spolykal slámu za 200 tis. Kč. Hasebním zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši 10 mil. Kč.P